a może by tak .... wygodnie usiąść ?

Kolejny wpis z cyklu inspiracje. Tym razem krzesła, stołki i fotele. Co by było na czym siedzieć. Najpierw trochę pomysłów z wykorzystaniem mebli z Ikei oraz jak odnowić lub wykorzystać stare krzesła.
I trochę starych klasycznych form.

Skarbnica linków wnętrzarskich i inspiracji.Tapicerowane krzesła dla tych którzy nie boją się kolorów. Tu obicia z tkanin Suzani, firmy z Azji Środkowej specjalizującej się w batikach słynnych na całym świecie. Sporo fabryk sprowadza te bajecznie kolorowe tkaniny i wykorzystuje właśnie do obijania mebli. 

I jeszcze na koniec dwa przykłady wykorzystania starych krzeseł i miejsc do siedzenia. W klasycznych drewnianych krzesłach siedziska zostały przykryte sklejką w innym kolorze i obwiązane kontrastującym kolorystycznie sznurkiem. Drugi pomysł to wykorzystanie starej szkolnej ławki, takiej w jakiej zasiadały nasze mamy. Tu stoi w pokoju dziecięcym, ale może śmiało służyć jako siedzisko w przedpokoju lub jako nasze miejsce pracy. 


Mam nadzieję, że było Wam wygodnie  :))

Udostępnij ten post

2 komentarze :

  1. Mam ogromną słabość do wielkich, klubowych , skórzanych foteli
    Takich, co to jak już usiądziesz nie pozwalają wstać :) .Zapadasz się z książką i jesteś w innym świecie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ooo, ubieranie pokoików to mój konik - nieśmiały, bo tylko na etapie swego malutkiego a kochanego domku (43m2) i rozbuchanego czytelnictwa odpowiednich czasopism na tenże temat

    OdpowiedzUsuń